Vissza a hírekhez

Vlagyimir Putyin államelnök szerint a Fancy Bears hekkercsoport által nyilvánosságra hozott adatok bizonyítják, hogy képmutató döntés volt kizárni az orosz sportolókat a Rio de Janeiró-i paralimpiáról.

2016-09-1918:20 index.hu
minden-varakozason-felul-teljesitett-a-magyar-paralimpiai-csapat

„Továbbra is azt mondom, hogy tíz érem a realitás, ennyi a valós erőnk, de a magyar sport és a magyar sportolók erejét mutatja, hogy túl tudunk lépni a realitásokon. Majdnem kétszer annyi dobogós helyünk lett, mint amit megcéloztunk. – kezdte értékelését ...több az MTI-nek Szabó László, aki tavaly július óta vezeti a Magyar Paralimpiai Bizottságot, azaz ez volt az első paralimpiája elnökként. – Titkon reménykedtem abban, hogy a négy évvel ezelőtti, londoni éremszámot elérjük, az ugye 14 volt, ezt sikerült túlszárnyalni, ami óriási dolog. Ráadásul ez egy tengerentúli paralimpia volt, és a hagyományok azt mutatják, hogy ilyen körülmények között rosszabbul teljesítünk. Most erre is rácáfoltunk, bizonyítottuk, hogy ennek nem kell feltétlenül így lennie.”

2016-09-1812:06 index.hu

A paralimpia C4-5 kategóriájú országúti versenyének nem lehetett volna tragikusabb véget írni, a céltól pár méterre, hajrá közben bukott az élen álló két versenyző, aztán az első helyet a mögöttük guruló Daniel Abraham Gebru szerezte meg.

2016-09-1719:28 index.hu

Két magyar volt érdekelt a délelőtti úszó előfutamokban, de egyik sem jutott be az esti döntőbe a riói paralimpia szombati versenynapján.

2016-09-1716:11 index.hu
a-paralimpia-peleje-vakkent-vag-oriasi-golokat

Egy nagyszerű látássérült futballistáról már korábban is írtunk, de a brazil csapatban is van egy kiváló képességű játékos, akit már csak Paralimpia Pelének becéznek.

2016-09-1716:23 index.hu
a-vilag-masodik-legmagasabb-embere-a-paralimpia-sztarja

Óriási közönségkedvenc lett a riói paralimpián az iráni röplabdás, Morteza Mehrzadselakjani, aki nemcsak a paralimpiák történetének legmagasabb sportolója, hanem a világ második legmagasabb embere is.

2016-09-1710:01 index.hu
a-noi-torcsapat-is-ezustot-szerzett-a-paralimpian

A Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Hajmási Éva összeállítású magyar válogatott ezüstérmet szerzett a kerekesszékes vívók tőr csapatversenyében a riói paralimpia pénteki napján, miután a döntőben 45-28-ra kikapott Kínától, jelenti az MTI.

2016-09-1708:01 index.hu
most-mar-tenyleg-korbe-lehet-rohogni-az-olimpiat

Egyre többször nyer igazságot az a tétel, hogy egy olimpia végeredményét csak a versenyek után tíz évvel szabad véglegesnek tekinteni, de még akkor is lehetnek rossz érzéseink. A rió olimpiáról a súlyemelő Tomasz Zielinskit hazazavarták, mert az Európa-bajnokságon ...több doppingolt, de a lengyel már ünnepelhet is. A 2012-es londoni olimpián hirtelen bronzérmes lett.

2016-09-1707:07 index.hu

Vereczkei Zsolt bronzérmet nyert az S5-ös sérültségi kategória 50 méteres hátúszó számában a riói paralimpia pénteki versenynapján.

2016-09-1700:42 index.hu

Megszületett a magyar küldöttség első aranyérme a riói paralimpián: Tóth Tamás pénteken, a kilencedik versenynapon elsőként ért célba az S9-es sérültségi kategória 100 méteres hátúszó számának döntőjében, írja az MTI.

2016-09-1623:07 index.hu
a-futo-biacsi-ilona-ezustermes-1500-meteren-a-paralimpian

A 17-szeres világbajnok Biacsi Ilona a T20-as kategóriában lett második a riói paralimpia pénteki versenynapján. Ikertestvére, Bernadett ötödik lett a döntőben.

2016-09-1615:35 index.hu
bronzot-harcolt-ki-a-14-eves-konkoly-a-paralimpian

Az S9-es  sérültségi kategóriában versenyző Sors Tamás és Konkoly Zsófia egyaránt bronzérmet szerzett 100 méteres pillangóúszásban a riói paralimpia csütörtöki versenynapján. Pap Bianka (S10) ötödik lett 400 gyorson, írta az MTI.

2016-09-1522:55 index.hu
suba-robert-ezustermes-a-paralimpian

Suba Róbert ezüstérmet szerzett a parakajakosok KL1-es kategóriájának csütörtöki döntőjében a riói paralimpián, ezzel a magyar küldöttség tizenegyedik érmét szerezte.

2016-09-1513:23 index.hu
harmadik-paralimpiai-aranyat-nyerte-a-korabbi-f1-pilota

Harmadik paralimpiai aranyát, összesen negyedik érmét nyerte szerdán Alex Zanardi, a korábbi F1- és CART-pilóta Rióban, miután ő volt a leggyorsabb a kézzel hajtott kerékpárosok egyéni időfutamában.

2016-09-1509:22 index.hu
osvath-richard-masodik-ezustjet-nyerte-a-paralimpian

Ezüstérmet nyert Osváth Richárd tőrben a riói paralimpián. A Törekvés SE 31 éves kerekesszékes vívója kedden kardban is ezüstérmet nyert, ezzel saját második, a magyar csapat 10. érmét nyerte Rióban.

2016-09-1422:25 index.hu
megvan-a-kilencedik-erem-a-paralimpian

Krajnyák Zsuzsanna bronzérmet nyert a kerekesszékes vívók A sérültségi kategóriájának tőr egyéni versenyében a riói paralimpia szerdai napján, írja az MTI.

2016-09-1420:10 index.hu

Remekül mutatkoztak be szerdán a magyar versenyzők a parakajak paralimpiai debütálásán, a Rio de Janeiró-i Rodrigo de Freitas Lagúnában.

2016-09-1415:47 index.hu
csonka-andras-nyerte-a-nyolcadik-magyar-paralimpiai-ermet

Az asztaliteniszező Csonka András ezüstérmet nyert az S8-as kategória versenyében a riói paralimpián, írja az MTI.

2016-09-1315:20 index.hu
magyar-nyerte-az-osztrakok-elso-ermet-a-paralimpian

Az asztaliteniszező Gárdos Krisztián szerezte az osztrákok első érmét a riói paralimpián: harmadik lett az S10-es kategóriában, írja az MTI.

2016-09-1311:41 index.hu

Az iráni Behzad Zadaliasghar elképesztő gólt szerzett, a lába között gurítgatva a labdát kicselezte a a teljes marokkói csapatot, majd a hosszúba gurított a riói paralimpián.

2016-09-1309:49 index.hu