+0 új cikk
Vissza a hírekhez

Az olasz bajnokság délutáni mérkőzései közül kettőn is az eső játszotta a főszerepet. A Genoa-Fiorentina mérkőzést félbe kellett szakítani a lezúduló csapadék miatt, míg Rómában csak a szünetet kellett megnyújtani egy órácskával, hogy megvárják, míg a ...több pályáról valahogy lefolyik a víz.

2016-09-1117:14 index.hu

A júniusi önkormányzati választásokon az olasz fővárosban győztes 5 Csillag Mozgalom (M5S) vezetői szerdán ismét egyértelműen kijelentették, hogy nem támogatják Róma pályázatát a 2024-es nyári olimpia rendezésére.

2016-09-0809:14 index.hu

Francesco Totti majdnem 25 éves karrierje alatt szenzációs nyeséseiről is híressé vált, van jó pár klasszikusa: a 2000-es Eb-n a hollandoknak bepanenkázott tizenegyes, vagy az Internek, Laziónak lőtt csodagólok.

2016-09-0315:50 index.hu
porto-roma-de-nikolics-konnyen-bl-es-lehet

A magyar válogatott Nikolics Nemanja klubja, a lengyel Legia Warszawa az ír Dundalk ellen harcolhatja ki a csoportkörbe jutást a futball Bajnokok Ligája selejtezőjének negyedik fordulójában. Az FC Porto az AS Romával csap össze.

2016-08-0512:36 index.hu
murray-djokovics-legyozesevel-unnepelte-a-szuletesnapjat

A skót Andy Murray 29. születésnapján 6:3, 6:3-ra legyőzte a világelső Novak Djokovicsot a római döntőben, és ezzel először nyerte meg az olasz fővárosban rendezett 1000-es tornát. Egy hete Madridban is találkoztak, ott Djokovics tudott nyerni.

2016-05-1518:21 index.hu

A világelső Novak Djokovics három óra alatt, 2:6, 6:4, 7:6-ra tudta legyőzni Nisikori Kejt a római 1000-es tenisztorna elődöntőjében. Az egy héttel ezelőtti madridi döntő után így megint Andy Murray-vel meccselnek majd a fináléban, a spanyol fővárosban Djokovics nyert.

2016-05-1507:52 index.hu

A világelső Novak Djokovics lesz a brit Andy Murray ellenfele a római salakpályás tenisztorna férfi versenyének vasárnapi fináléjában, amiben a múlt heti madridi döntő után megint ők találkoznak.

2016-05-1423:17 index.hu

A Napoli négygólos győzelmet aratott a már kiesett és a 13. perctől emberhátrányban futballozó Frosinone felett az olasz labdarúgó-bajnokság 38., utolsó fordulójának szombati játéknapján, így ezüstérmes lett.

2016-05-1421:59 index.hu
williams-kiejtese-utan-egy-masik-amerikai-megallitotta-babost

Venus Williams szerdai bravúros legyőzése - majdnem 3 órán át volt a pályán - után csütörtökön, a 16 között véget ért Babos Tímea menetelése a római, 2,6 millió dollár összdíjazású tenisztornán.

2016-05-1218:01 index.hu

A 17-szeres Grand Slam-bajnok Roger Federer a nyolcaddöntőben kiesett a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében. A 34 éves svájci sztárt - aki hátsérüléssel bajlódik - az osztrák Dominic Thiem búcsúztatta 78 perc alatt. A 22 esztendős győztes ...több idén hetedszer találkozott top 10-es ellenféllel, és harmadszor nyert. (MTI)

2016-05-1213:20 index.hu
babos-timea-legyozte-venus-williamset

A római WTA-torna második fordulójában került össze a világranglistán 14., sokszoros Grand Slam-tornagyőztes, többszörös wimbledoni bajnok, volt ranglista-1. Venus Williams a legjobb magyar teniszezőnővel, Babos Tímeával.

2016-05-1122:13 index.hu

Két hete az utolsó percekre állt be, de két góllal fordított a Torino ellen 3-2-re megnyert meccsen, egy hete ő indította az 1-0-ás győzelemhez vezető akciót a Napoli ellen, hétfő este pedig ismét gólt lőtt a Romában Francesco Totti.

2016-05-0307:13 index.hu

A Napoli úgy lépett pályára hétfőn a Roma ellen a Serie A 35. fordulójában, hogy nyernie kellett, hogy megmaradjon gyűszűnyi esélye a bajnoki címre.

2016-04-2516:09 index.hu
totti-beallt-harom-perc-alatt-forditott-is

Természetesen Francesco Totti, az AS Roma élő legendája volt a hős csapata szerdai, Torino elleni bajnokiján. A 39 éves csatár csereként állt be a 86. percben, akkor még a Torino vezetett 2-1-re, három perccel később viszont már a Roma állt jobban Totti duplája után.

2016-04-2023:01 index.hu

Demeter Bence a 14., Málits István pedig a 30. helyen végzett az öttusázók idei harmadik világkupaversenyén, Rómában. Demeter 2:03.74 perccel a 11. időt úszta 200 méteren, majd közepes, 17 győzelmet eredményező vívással folytatta, és aztán lovaglásban ...több sem jeleskedett, 28 pontot "hagyott a pályán". Emiatt a lövészetekkel megszakított 4x800 méteres futást csak huszonegyedikként kezdhette meg. A kombinált számban ugyanakkor jól teljesített, 10:59 perces eredménye az ötödik legjobb volt, ezzel összesítésben jelentősen előrelépett. (MTI)

2016-04-0218:15 index.hu
tottit-kikezdtek-a-romanal-de-miert

Felállva tapsolták a Real Madrid otthonában a romás Francesco Tottit, ahogy a kedd esti Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőjén beállt a már lefutott meccsen, 2-0-s hazai vezetésnél. A Roma kiesett, és lehet, hogy ez volt a legendás futballista utolsó BL-meccse, ...több már csak azért is, mert az utóbbi hetekben elég komoly botrány alakult ki a klubnál miatta.

2016-03-1000:38 index.hu

Nem ígért sok izgalmat a Real-Roma-nyolcaddöntő-visszavágó a BL-ben kedd este, mivel a spanyolok idegenben nyertek 2-0-ra. Otthon még gólt sem kaptak a BL-ben előtte három meccsen, ebben az idényben, így az olaszoknak senki nem adott esélyt.

2016-03-0823:06 index.hu

A Roma zsinórban hetedik meccsét nyerte meg az olasz bajnokságban: péntek este a Fiorentinát intézték el egy sima 4-1-gyel, és még a kapusuk, Wojciech Szczęsny is elemében volt.

2016-03-0508:32 index.hu

Az AS Roma 2-0-ra nyert a Sassuolo otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának keddi nyitómérkőzésén.    A fővárosiak Mohamed Salah révén korán megszerezték a vezetést, a hazaiak a 88. percben szalasztották el a legnagyobb lehetőségüket az ...több egyenlítésre, ugyanis Domenico Berardi büntetőt hibázott.    A végeredményt az egy hete szerződtetett Stephan El Shaarawy állította be, a támadó második mérkőzésén másodszor volt eredményes a Farkasok mezében. (MTI)    Serie A, 23. forduló:Sassuolo-AS Roma 0-2 (0-1)    szerdán játsszák:Frosinone-Bologna 18.30Empoli-Udinese 20.45Fiorentina-Carpi 20.45Internazionale-Chievo 20.45Juventus-Genoa 20.45Lazio-Napoli 20.45Palermo-AC Milan 20.45Sampdoria-Torino 20.45Verona-Atalanta 20.45    A tabella: 1. Napoli           22  50-19  50 pont   2. Juventus         22  42-15  48   3. Fiorentina       22  39-21  42   4. Internazionale   22  26-17  41   5. AS Roma          23  42-25  41   6. AC Milan         22  32-25  36

2016-02-0300:14 index.hu