+0 új cikk
Vissza a hírekhez

A 2024-es olimpia megrendezéséért pályázó Párizs 145 millió eurót (44,6 milliárd forint) fektet be a város sportinfrastruktúrájának fejlesztésére.

2016-09-1920:22 index.hu

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) két vizsgálatot indít az orosz doppingbotránnyal kapcsolatban. Az olimpiai sportágakkal foglalkozó insidethegames.biz portál hozzájutott ahhoz a hatoldalas levélhez, amelyben a NOB tájékoztatta mind a 97 tagját az ...több eljárások megindításáról.

2016-09-1921:09 index.hu

A házigazda magyar női röplabda-válogatott szoros mérkőzésen, négy szettben kikapott a favorit lengyel csapattól vasárnap, így a második helyen zárta a kétfelvonásos Európa-bajnoki selejtezőtorna első, érdi körét.

2016-09-1821:03 index.hu

A házigazda magyar válogatott szetthátrányból fordítva 3-1-re legyőzte a finneket a négycsapatos Európa-bajnoki selejtezőtornán, Érden.

2016-09-1719:57 index.hu

A magyar női röplabda-válogatott győzelemmel kezdte a négycsapatos Európa-bajnoki selejtezőtornát, az észteket győzte le négy játszmában. Az Érd Arénában rendezett összecsapáson az MTI tudósítása szerint a magyar válogatott az első két játszmát megnyerte, ...több a harmadikban azonban kissé kiengedett, az észtek pedig szépítettek. A negyedik felvonásban a magyarok ritmust váltottak, és rendkívül könnyedén, magabiztosan fejezték be a találkozót.

2016-09-1620:46 index.hu

Óriási eredményt ért el Bicsák Bence, aki az U23-asok között harmadik lett a triatlon-világbajnokságon. A mezőny másik magyar indulója, Király István a nyolcadik helyen végzett.

2016-09-1615:02 index.hu

A szombati mexikói vb-futam lesz az utolsó versenye Emma Moffattnak, az ausztrálok kétszeres világbajnok, olimpiai bronzérmes triatlonosának.

2016-09-1610:35 index.hu

Lemondott a riói olimpiáról távolmaradni kényszerült orosz súlyemelők szövetségének (FTAR) elnöke. Távozásának hírét maga Szergej Szircov tudatta a TASZSZ orosz hírügynökséggel csütörtökön.

2016-09-1515:07 index.hu

Anatoli Ciricu moldovai súlyemelő is ott van azok között, akiknek a 2012-es londoni olimpián levett mintájában doppingszer nyomaira bukkantak az újratesztelések során.

2016-09-1414:27 index.hu

Két nap alatt 36 órát lábtoll-labdázott a 86 résztvevő az év legnehezebb versenyének tartott Újszász Kupán, amelyen a két nap alatt a sportág mind a hét versenyszámát megrendezték. A korábbi versenyeken a férfi számokat rendszeresen az újszásziak nyerték. ...több Részben most is így történt, de a királykategóriát, a csapatversenyt két és félévi veretlenség után elbukták. A nőknél szokás szerint a Nagykanizsa ZSE vitt mindent. Újszász és Nagykanizsa mellett a Pusztaszer PISZE SE tudott három érmet szerezni.

2016-09-1322:11 index.hu

A magyar női csapat kikapott a bakui sakkolimpia utolsó, 11. fordulójában, így nem szerzett érmet.

2016-09-1315:28 index.hu

Egy arany- és hat bronzérmet nyertek a magyarok a Berlin melletti Störitzsee tavon megrendezett tájékozódási búvárúszó Európa-bajnokságon.

2016-09-1017:31 index.hu

Több mint egyéves kihagyás után valószínűleg október elején visszatér Tiger Woods 14-szeres Major-győztes golfozó.

2016-09-0813:47 index.hu

Poór Brigitta megnyerte az utolsó európai XTERRA World Tour tereptriatlon világkupafutamot Dániában, ezzel az élen végzett az XTERRA European Tour pontversenyben.

2016-09-0611:04 index.hu

Huszonkét év után távozott posztjáról Gordon Tietjens, az új-zélandi rögbiválogatott sikerkapitánya.  A 60 esztendős szakvezető azok után döntött így, hogy csapata a riói olimpián a negyeddöntőben kikapott a későbbi aranyérmes Fidzsi-szigetektől.

2016-09-0608:39 index.hu

A K&H csoport tízéves együttműködés után újabb négyéves ciklusra meghosszabbította támogatási szerződését a Magyar Paralimpiai Bizottsággal (MPB), írta az MTI.

2016-09-0510:42 index.hu

Péni István a kisöbű szabadpuska fekvő és 3x40 lövéses összetett számában is győzött Nyíregyházán a sportlövők 50 méteres országos bajnokságán, írta az MTI.

2016-09-0420:25 index.hu

A férfiaknál az olasz Giulio Molinari, míg a nőknél a német Julia Gajer nyerte az ausztriai Walchsee-ben vasárnap rendezett középtávú triatlon Európa-bajnokságot.

2016-09-0417:36 index.hu

Ezüstérmet nyert a magyar csapat a hollandiai Bredában vasárnap befejeződött négyesfogathajtó-világbajnokságon. A Lázár Zoltán, Dobrovitz József, ifj. Dobrovitz József összeállítású együttes a címüket megvédő hollandok mögött, a harmadikként záró németeket ...több megelőzve harcolta ki a második helyet, írta az MTI.

2016-09-0416:59 index.hu

A címvédő ausztrál Boyd Exell a pénteken zárult díjhajtás után szombaton a maratonhajtásban is legjobbnak bizonyult a hollandiai Bredában zajló négyesfogathajtó-világbajnokságon, melyen a magyar csapat a második helyen áll. A viadal honlapja szerint a ...több magyarok közül a kettes- és négyesfogathajtásban összesen nyolcszoros világbajnok Lázár Zoltán a kilencedik helyen zárta a maratonhajtást, ezzel összetettben a hatodik. A legjobb magyar ifj. Dobrovitz József volt, aki az ötödik helyen végzett, összesítésben pedig a tizedik helyre jött fel. Dobrovitz József a maratonhajtásban 15. lett, így a kilencedik helyen áll. Csapatban a magyarok a hollandok mögött a második helyen állnak, így a vasárnap akadályhajtás során az éremért küzdenek majd. (MTI)    Állás a maratonhajtás után (a vb honlapja alapján):    egyéni:1. Boyd Exell (ausztrál) 158,40 hibapont2. Koos de Ronde (holland) 177,473. Ijsbrand Chardon (holland) 180,13...6. Lázár Zoltán 188,48...9. Dobrovitz József 194,74...10. ifj. Dobrovitz József 196,39...12. Váczi István 198,61...32. Móró Lajos 221,92    csapat:1. Hollandia (Ijsbrand Chardon, Theo Timmerman, Koos de Ronde) 354,30 hibapont2. Magyarország (Lázár Zoltán, Dobrovitz József, ifj. Dobrovitz József) 377,203. Németország (Michael Brauchle, Christoph Sandman, Georg van Stein) 379,61

2016-09-0319:29 index.hu